DK5V100R10M - CrossIC
CrossIC
DK5V100R10M
Manufacturer DK
Function Power Management AC-DC Converter
Applications
Description SR Converter
Attributes Value Search
Package SM-10
Topology PSR/SSR
Breakdown voltage 100V
Operating Voltage 7.2V
Output Power 12V,4.3A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 10mΩ