DK5V100R20 - CrossIC
CrossIC
DK5V100R20
Attributes Value Search
Package SM-7 Compatible with TO277
Topology PSR
Breakdown voltage 100V
Operating Voltage 7.6V
Output Power 12V,2.4A
Operating Mode DCM/QR
drain-source on resistance 20mΩ