DK5V100R20C - CrossIC
CrossIC
DK5V100R20C
Attributes Value Search
Package SM-7 Compatible with TO277
Topology SSR
Breakdown voltage 100V
Operating Voltage 7.7V
Output Power 12V,2.4A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 20mΩ