DK5V100R25 - CrossIC
CrossIC
DK5V100R25
Attributes Value Search
Package SM-7 Compatible with TO277
Topology PSR
Breakdown voltage 100V
Operating Voltage 7.7V
Output Power 12V,2.1A
Operating Mode DCM/QR
drain-source on resistance 25mΩ