DK5V100R25S - CrossIC
CrossIC
DK5V100R25S
Attributes Value Search
Package SM-7 Compatible with TO277
Topology PSR/SSR
Breakdown voltage 100V
Operating Voltage 7.2V
Output Power 12V,2.1A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 25mΩ