DK5V100R25ST1 - CrossIC
CrossIC
DK5V100R25ST1
Attributes Value Search
Package TO-220F
Topology PSR/SSR
Breakdown voltage 100V
Operating Voltage 7.2V
Output Power 12V,2.5A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 25mΩ