DK5V120R15ST1 - CrossIC
CrossIC
DK5V120R15ST1
Attributes Value Search
Package TO-220F
Topology PSR/SSR
Breakdown voltage 120V
Operating Voltage 7.2V
Output Power 20V,4A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 15mΩ