DK5V150R25S - CrossIC
CrossIC
DK5V150R25S
Attributes Value Search
Package SM-7 Compatible with TO277
Topology PSR/SSR
Breakdown voltage 150V
Operating Voltage 7.7V
Output Power 24V,2.1A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 25mΩ