DK5V150R25SM - CrossIC
CrossIC
DK5V150R25SM
Attributes Value Search
Package SM-10
Topology PSR/SSR
Breakdown voltage 150V
Operating Voltage 7.2V
Output Power 24V,2.5A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 25mΩ