DK5V150R25ST1 - CrossIC
CrossIC
DK5V150R25ST1
Attributes Value Search
Package TO-220F
Topology PSR/SSR
Breakdown voltage 150V
Operating Voltage 7.2V
Output Power 24V,3A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 25mΩ