DK5V45R05M - CrossIC
CrossIC
DK5V45R05M
Manufacturer DK
Function Power Management AC-DC Converter
Applications
Description SR Converter
Attributes Value Search
Package SM-10
Topology PSR/SSR
Breakdown voltage 45V
Operating Voltage 7.2V
Output Power 5V,4.8A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 5mΩ