DK5V45R05ST1 - CrossIC
CrossIC
DK5V45R05ST1
Attributes Value Search
Package TO-220F
Topology PSR/SSR
Breakdown voltage 45V
Operating Voltage 7.2V
Output Power 5V,5.5A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 5mΩ