DK5V45R10 - CrossIC
CrossIC
DK5V45R10
Attributes Value Search
Package SM-7 Compatible with TO277
Topology PSR
Breakdown voltage 45V
Operating Voltage 7.6V
Output Power 5V,4.1A
Operating Mode DCM/QR
drain-source on resistance 10mΩ