DK5V45R10S - CrossIC
CrossIC
DK5V45R10S
Attributes Value Search
Package SM-7 Compatible with TO277
Topology PSR/SSR
Breakdown voltage 45V
Operating Voltage 7.2V
Output Power 5V,4.1A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 10mΩ