DK5V45R25C - CrossIC
CrossIC
DK5V45R25C
Attributes Value Search
Package SM-7 Compatible with TO277
Topology SSR
Breakdown voltage 45V
Operating Voltage 7.7V
Output Power 5V,2.1A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 25mΩ