DK5V60R10S - CrossIC
CrossIC
DK5V60R10S
Manufacturer DK
Function Power Management AC-DC Converter
Applications
Description SR Converter
Attributes Value Search
Package SM-7 Compatible with TO277
Topology PSR/SSR
Breakdown voltage 60V
Operating Voltage 7.2V
Output Power 9V,4.1A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 10mΩ