DK5V85R15C - CrossIC
CrossIC
DK5V85R15C
Attributes Value Search
Package SM-7 Compatible with TO277
Topology SSR
Breakdown voltage 85V
Operating Voltage 7.7V
Output Power 12V,3.1A
Operating Mode DCM/QR/CCM
drain-source on resistance 15mΩ