EMB12P03H - CrossIC
CrossIC
EMB12P03H
Manufacturer Excelliance MOS
Function MOSFET
Applications
Description P-Channel Power Mosfet
Attributes Value Search
Breakdown voltage -30V
Continuous Drain Current -50A
Drain-source on resistance 10V 12mΩ
Drain-source on resistance 5V -
Drain-source on resistance =.5V 20mΩ
Drain-source on resistance 2.5V -
Total Gate Charge 10V 45nC
Input Capacitance 2363pF
Package EDFN5*6
Channel Single P
Gate-Source Voltage 20V