EMB15N04A - CrossIC
CrossIC
EMB15N04A
Applications
Description N-Channel Power Mosfet
Attributes Value Search
Package TO-252
Channel Single N
Breakdown voltage 40V
Gate-Source Voltage 20V
Continuous Drain Current 25A
Drain-source on resistance 10V 15mΩ
Drain-source on resistance =.5V 25mΩ
Total Gate Charge 10V 24nC
Input Capacitance 1090pF