EMBA1N10Q - CrossIC
CrossIC
EMBA1N10Q
Applications
Description N-Channel Power Mosfet
Attributes Value Search
Package SOT-223
Channel Single N
Breakdown voltage 100V
Gate-Source Voltage 20V
Continuous Drain Current 4.5A
Drain-source on resistance 10V 110mΩ
Drain-source on resistance =.5V 130mΩ
Total Gate Charge 10V 13nC
Input Capacitance 645pF