EMD25N10A - CrossIC
CrossIC
EMD25N10A
Manufacturer Excelliance MOS
Function MOSFET
Applications
Description N-Channel Power Mosfet
Attributes Value Search
Package TO-252
Channel Single N
Breakdown voltage 100V
Gate-Source Voltage 30V
Continuous Drain Current 50A
Drain-source on resistance 10V 25mΩ
Total Gate Charge 10V 20.8nC
Input Capacitance 1575pF