EMF24N02Q - CrossIC
CrossIC
EMF24N02Q
Attributes Value Search
Package SOT-223
Channel Single N
Breakdown voltage 20V
Gate-Source Voltage 12V
Continuous Drain Current 6A
Drain-source on resistance =.5V 24mΩ
Drain-source on resistance 2.5V 40mΩ
Input Capacitance 560pF