EMF30N02J - CrossIC
CrossIC
EMF30N02J
Attributes Value Search
Package SOT23-3
Channel Single N
Breakdown voltage 20V
Gate-Source Voltage 12V
Continuous Drain Current 5A
Drain-source on resistance =.5V 30mΩ
Drain-source on resistance 2.5V 51mΩ
Total Gate Charge 10V 6.2nC
Input Capacitance 280pF