PG1010BK - CrossIC
CrossIC
PG1010BK
Manufacturer Niko Semiconductor
Function MOSFET
Applications
Description N-channel Field Effect Transistor
Attributes Value Search
Package PDFN 5x6
Configuration Single
Channel N
ESD Diode No
Schottky Diode No
Drain-Source Voltage 100V
Gate-Source Voltage 20V
Drain current 58A
drain-source on resistance 10mΩ
Threshold Voltage 3V
Input Capacitance 2183pF
Output Capacitance 190pF
Reverse Transfer Capacitance 13pF